Chcemy dla swojego dziecka jak najlepiej, a to oznacza, że powinniśmy zadbać również o to, aby ciuszki niemowlęce były prane w odpowiedni sposób i przy wykorzystaniu właściwych preparatów. Warto więc już wcześniej dowiedzieć się, z jakich preparatów można tutaj korzystać, na co zwracać uwagę i jak prać takie rzeczy, abyśmy mieli pewność, że nie przyczynimy się do ich zniszczenia.

Specjalne proszki

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że możemy korzystać ze specjalnych proszków dla niemowląt. Są one delikatniejsze niż te proszki, z których korzystamy na co dzień, posiadają w sobie mniej chemii, a dodatkowo jeszcze mają odpowiednie atesty, które podkreślają ich bezpieczeństwo dla naszego maluszka. Wspomnieć również trzeba, że takie proszki dla niemowląt są odpowiednio przebadane, a więc możemy je stosować także wtedy, gdy nasze dziecko jest alergikiem. Ogólnie, chociaż mówi się, że są to proszki dla niemowląt, to jednak warto w nich prać dziecięce ubranka do momentu, aż nasza pociecha nie skończy 3 lat i jego skóra odpowiednio się nie wzmocni. Jeżeli chcemy, aby ubranka niemowlęce były nie tylko czyste, ale także przyjemne w dotyku, to powinniśmy stosować również płyny do płukania. Oczywiście również odpowiednio przebadane i sprawdzone, tak abyśmy mieli pewność, że nie spowodują u naszego dziecka żadnej negatywnej reakcji.

W jaki sposób prać?

Warto pamiętać, aby ciuszków niemowlęcych nie prać razem z naszymi. Proszki niemowlęce mogą nie doprać naszych plam, poza tym ubrania dziecięce wymagają odpowiedniego prania. Powinniśmy je ustawiać na 30 maksymalnie 40 stopni, bo w przeciwnym razie może dojść do ich skurczenia się, albo rozciągnięcia. Poza tym, pamiętajmy, aby prać jasne rzeczy z jasnymi i kolorowe z kolorowymi, bo wówczas będzie istniała mniejsza szansa na to, że coś nam pofarbuje i zniszczy ubranka. Jeśli mamy pralkę, która w swoim programie posiada pranie ciuszków niemowlęcych, to warto z tego programu skorzystać. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko będzie wyprane tak jak być powinno, a z ubrankami naszego dziecka nic złego się nie stanie. Warto zobaczyć jak i w czym prać niemowlęce ubranka. Jeśli będziemy korzystać z odpowiednich środków i jeszcze będziemy prać je w odpowiedni sposób, to możemy być pewni, że na długi czas zachowają swój kształt, a do tego jeszcze będą bardzo miękkie w dotyku, co także powinno być ważne dla naszego maluszka.