Wiele mówi się obecnie o tym, że można prowadzić ciekawe lekcje, można skupić na sobie uwagę dzieci, jeśli tylko zastosuje się odpowiednie narzędzia, które sprawią, że to co będziemy mówić, stanie się bardziej atrakcyjne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej szkół poszukuje właśnie takich rozwiązań, dzięki którym nauczyciele będą mogli przekazywać dzieciom wiedzę w ciekawy i jednocześnie przystępny sposób. Jednym z takich rozwiązań, z których można tutaj skorzystać, jest z pewnością tablica interaktywna. Warto tutaj podkreślić, że z jednej strony może ona działać jak zwyczajna tablica, po której będziemy pisać i na której będziemy przyczepiać ważne informacje za pomocą magnesów. Z drugiej jednak strony warto też mieć świadomość, że dzięki dodatkowym funkcjom, które posiada taka tablica interaktywna, mamy możliwość sprawić, że lekcje będą ciekawsze, bo będziemy mogli na nich wyświetlać znacznie więcej informacji.

Jak to działa?

Taka tablica interaktywna działa w połączeniu z komputerem i niejednokrotnie również z projektorem multimedialnym. Jest ona dużym ekranem dotykowym, po którym będziemy mogli poruszać się za pomocą palca, albo specjalnego wskaźnika, w zależności od tego, w jakiej technologii jest wykonany dany ekran. Co ważne, taka tablica interaktywna będzie nam dawała możliwość wyświetlania stron internetowych, zdjęć czy filmów, a to oznacza, że będziemy mogli przygotować ciekawą lekcję, na której dzieci nie będą się nudziły i z pewnością będą z niej wiele pamiętały.

To co nauczyciel będzie włączał na komputerze, będzie się wyświetlało na tablicy interaktywnej, a ponieważ jej ekran jest do tego odpowiednio przygotowany, możemy mieć pewność, że wszyscy uczniowie będą wszystko bardzo dokładnie widzieli. Co więcej, na takim wyświetlanym obrazie nauczyciel będzie mógł nanosić wpisy, czy rysunki, a więc nie będzie miał problemów, aby pokazać dzieciom te najważniejsze informacje, które koniecznie muszą zapamiętać czy zanotować. To pozwoli na wykorzystanie takiej tablicy interaktywnej w maksymalny sposób, a dzięki temu też dzieci znacznie więcej zapamiętają z tak prowadzonej lekcji.

Na co zwracać uwagę?

Zastanawiamy się, na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając taką tablicę interaktywną? Przede wszystkim powinniśmy wybrać taką, która nie tylko będzie wyświetlała obraz z komputera, ale również pozwoli nam na wykorzystywanie jej jako tablicy, po której będziemy mogli pisać zmazywalnym pisakiem, albo takiej, do której będziemy mogli przyczepiać magnesy. Warto także zwrócić uwagę na długość gwarancji jaką będzie miała taka tablica interaktywna, jak i upewnić się, czy posiada ona specjalne rozwiązania, które będą miały chronić nasze oczy. Należy również sprawdzić, w jakiej technologii przygotowana jest taka tablica interaktywna i w jaki sposób będziemy mogli nią sterować, im łatwiejsze będzie to wszystko, tym większa będzie szansa, że nie będzie problemów z obsługą takiej tablicy. Koniecznie sprawdźmy również jakie oprogramowanie ma dana tablica interaktywna, czy jest ono przygotowane w języku polskim i czy będziemy mogli z niego korzystać również wówczas, gdy wymienimy tablicę interaktywną na inny model. Takie tablice interaktywne mogą sprawić, że lekcja będzie dużo bardziej interesująca, a to z kolei oznacza, że dzieci będą w stanie z niej więcej zapamiętać.

Dlatego też, warto inwestować w taki sprzęt, bo jego możliwości są niesamowite, a to oznacza, że w wyraźny sposób przyczynimy się do rozwoju dzieci.