Nawet jeśli nie jesteśmy wielkimi znawcami tematu, to z pewnością i tak wiemy, że mamy różne rodzaje kieliszków, które podaje się w zależności od tego, jakie wino chcemy pić. Inne są do białego wina i inne do czerwonego. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że również kieliszki do whisky mogą się między sobą różnić? To, na które z nich ostatecznie się zdecydujemy, w dużej mierze będzie zależało od tego, w jaki sposób lubimy pić ten trunek. To też oznacza, że warto zapoznać się z tym, jakie kieliszki do whisky są nam oferowane i w których momentach powinniśmy korzystać z ich konkretnego rodzaju. Jedne pozwolą nam wychwycić wszystkie nuty zawarte w tym trunku, inne będą się świetnie prezentowały, a jeszcze inne idealnie się sprawdzą, gdy będziemy chcieli pić whisky z lodem.

Jakie są kieliszki do whisky?

Przede wszystkim to, w czym będziemy pili whisky, w dużej mierze zależy od naszego sposobu picia tego alkoholu. Od tego czy wolimy go z lodem, colą czy może po prostu chcemy się nim delektować, aby móc wychwycić wszystkie smaki. To też oznacza, że kieliszki do whisky będą się różniły nie tylko wielkością, ale również wyglądem, dlatego zanim przejdziemy do wyboru tych, które mają się pojawić w naszym domu, powinniśmy się w pierwszej kolejności zastanowić, na czym najbardziej nam zależy. Możemy wybrać wysoką szklankę, która pomieści sporo tego płynu, a dodatkowo świetnie się sprawdzi, gdy będziemy chcieli go serwować bez lodu. Z drugiej strony są nam oferowane szklanki lowball, które pomieszczą mniej whisky i są uważane jako takie klasyczne do tego napoju, bo właśnie w nich serwowana jest whisky z lodem. Możemy także zaproponować kieliszki do whisky, które są wysokie, mają szeroki dół i wąską górę, a do tego jeszcze u góry są wyżłobione. To właśnie w takich kieliszkach możemy podawać mocno słodkie mikstury z tego alkoholu.

Czy znamy kieliszki do whisky?

Jeśli chodzi o to, jakie jeszcze kieliszki do whisky są nam oferowane, to warto wiedzieć o tych do sniftera. Ich kształt jest podobny do tulipana, jednak mają one znacznie krótszą nóżkę. Takie kieliszki do whisky nie mają karbowanej góry, ale jednocześnie są znacznie większe na spodzie. To sprawia, że cały aromat zbiera się w górnej części kieliszka, co sprawia, że łatwiej jest nam go wychwycić i bardziej możemy odczuwać smak tego trunku. Istotne w tym wszystkim jest również to, że takie kieliszki do whisky dodają nam elegancji, a więc warto dopilnować, żebyśmy to w nich spożywali ten trunek, jeśli mamy ten wysokiej jakości. Mamy również kieliszki do whisky, w których serwowane są shoty. Służą one do szybkiego wypijania whisky, ponieważ zmieści się jej w nich bardzo mało. Warto zobaczyć z czego możemy korzystać, jeśli na naszym stole pojawia się whisky. Jak się okazuje, poza tradycyjnymi szklankami, które najczęściej są wykorzystywane, możemy również sięgać po specjalne kieliszki do whisky. Każdy z nich będzie miał inne przeznaczenie i inne zadanie do spełnienia. To też oznacza, że warto zobaczyć jakie kieliszki do whisky są nam oferowane, a następnie zastanowić się, w jaki sposób najczęściej pijemy ten trunek. Czy się nim delektujemy, czy pijemy go szybko, czy lubimy go z lodem czy bez.

Wszystko będzie miało tutaj znaczenie, a im więcej rzeczy weźmiemy pod uwagę, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, jakie kieliszki do whisky powinny się znaleźć w naszym domu, aby spożywanie tego trunku sprawiało nam naprawdę przyjemność i pozwalało z jego smaku wydobyć to, co najlepsze.