Z jednej strony wiele mówi się o tym, że każde dziecko powinno mieć zapewnioną swoją przestrzeń w mieszkaniu. Miejsce, które będzie tylko jego, w którym będzie mogło się odciąć od tego, co robią inni domownicy, aby się zregenerować, wyciszyć i odpocząć. Z drugiej strony nie zawsze jest możliwość, aby każde z pociech miało swój pokój, a co więcej, czasami może jeszcze się pojawić problem, aby każde miało swoje łóżko, które będzie stało w oddaleniu od łóżka rodzeństwa. Dlatego też warto zobaczyć jakie możemy wybrać łóżko dla dzieci, na którym każde będzie miało swoją przestrzeń do spania, ale które jednocześnie będzie zabierało bardzo mało miejsca. Jak się okazuje możemy wybrać piętrowe łóżko dla dzieci, ale możemy się również zdecydować na takie, które będzie miało standardową wysokość, a drugie miejsce do spania będzie wysuwane spod spodu. Trochę możliwości tutaj mamy, dlatego też warto sprawdzić jakie łóżko dla dzieci najlepiej się sprawdzi w naszym przypadku.

Łóżko dla dzieci nie musi być drogie

Powinniśmy przede wszystkim dopilnować, aby takie łóżko dla dzieci było jak najbardziej wygodne i co więcej, żeby rozmiarami odpowiadało wielkości naszych dzieci.

Tylko wówczas będzie pewność, że nasze dzieci będą wstawały wypoczęte i pełne energii. Dodatkowo warto się zastanowić czy nie powinno być kupione piętrowe łóżko dla dzieci. Wówczas będzie ono zajmowało tyle miejsca co pojedyncze łóżko, a jednocześnie spać będzie mogła na nim dwójka dzieci i też każde będzie miało swoją przestrzeń do spania, więc nie będziemy musieli się obawiać o bójki czy przepychanie w nocy. Takie łóżko dla dzieci może być metalowe, ale może być również drewniane. Oferowane są one w różnych stylach, kolorach, wielkościach, z różnymi dodatkami jak chociażby zjeżdżalnia, a to oznacza, że będziemy mogli wybrać taką propozycję, która spowoduje, że nasze dzieci bardzo chętnie będą w takim łóżku spały.

Wysuwane łóżko dla dzieci?

Nie jesteśmy za tym, aby w pokoju dziecięcym pojawiło się piętrowe łóżko dla dzieci? Wydaje nam się ono duże, a może obawiamy się, że pociecha śpiąca na górze mogłaby spaść z takiego łóżka i zrobić sobie krzywdę? Jeśli tak właśnie jest, to możemy popatrzeć na inne łóżko dla dzieci. Ono będzie na takiej samej wysokości co pojedyncze łóżko dla dziecka, a jednocześnie pod spodem, zamiast skrzyni na pościel, będzie miało materac, a więc drugie łóżko.

Wówczas w ciągu dnia będzie wyglądało jak zwyczajne, pojedyncze łóżko, a w nocy będzie zmieniało się w łóżko podwójne, gdzie każde z pociech będzie miało swoją przestrzeń. Warto więc zobaczyć czy takie łóżko dla dzieci nie będzie w naszym przypadku lepszą propozycją. Co więcej, przy większej ilości dzieci, możemy się zdecydować na łóżko piętrowe, które będzie miało wysuwane trzecie miejsce do spania, właśnie pod spodem. Wówczas łóżko dla dzieci będzie zabierało przestrzeń taką samą jak pojedyncze łóżko, a jednocześnie spokojnie będzie mogła z niego korzystać trójka dzieci. Zobaczmy jakie łóżko dla dzieci może nam być zaproponowane, czym się one między sobą różnią, jakiej są wielkości, z jakich materiałów. Im lepiej się im przyjrzymy, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, które łóżko dla dzieci będzie nam się najbardziej podobało, ale pamiętajmy również o tym, że muszą być one przede wszystkim wygodne. Dlatego też, jeśli tylko jest taka możliwość, to powinniśmy pozwolić naszym dzieciom położyć się na takich łóżkach, sprawdzić czy wygodnie będzie im się z nich korzystało.

Najlepiej też zrobimy, jeśli wybierzemy trochę większe łóżko dla dzieci, bo wówczas będziemy mieli pewność, że wystarczy ono na kolejne lata, a więc w najbliższym czasie nie będziemy musieli podejmować podobnych decyzji. Możemy wybrać łóżko dla dzieci, które będzie zabierało mało miejsca, a jednocześnie będzie dawało szansę, że dwójka, a w niektórych przypadkach nawet trójka dzieci, będzie mogła spokojnie się wyspać.