Szukając eleganckiego i niecodziennego prezentu, z pewnością w pewnym momencie natrafimy na propozycję statuetek wykonanych w krysztale, które będą przedstawiały zdjęcia, albo jakieś przedmioty. Jeśli nam się spodobają, to zaczniemy szukać informacji, jakie mamy tutaj możliwości, co możemy na nie nanieść, a dodatkowo zauważymy, że niektóre są nam proponowane jako płaskie elementy, a inne wyglądają tak, jakby był w nich zatopiony model danego przedmiotu w formie 3D. Skąd ta różnica i jak się ją uzyskuje?

Sami możemy zdecydować

Jeżeli już zdecydowaliśmy, że chcemy wykorzystać taką statuetkę w krysztale jako prezent, to teraz przyszedł czas na to, aby podjąć decyzję, czy ma być ona w formie 2D czy 3D. Czym one się różnią? Przede wszystkim wyglądem i sposobem wykonania. Jeśli chodzi o model 3D, to wybrany przez nas obraz albo przedmiot, na początku obrabia się w specjalnym programie. Tak przygotowany obraz 3D nanosi się później grawerem na wszystkie trzy płaszczyzny, co w ostatecznym efekcie daje wrażenie, że dany rysunek został niejako zatopiony w tym szkle. Z której strony byśmy nie patrzyli, będziemy widzieć trójwymiarowy obraz, który z pewnością będzie się prezentował bardzo elegancko.

A może jednak 2D?

Dla porównania mamy jeszcze do wyboru efekt 2D. On powstaje na płaskiej powierzchni, kiedy to mikropęknięcia nanoszone są na jedną płaszczyznę. Wówczas patrząc od przodu będziemy widzieli naniesiony obraz, który dodatkowo będzie widoczny na bocznej ścianie, ale jeśli spojrzymy na taką statuetkę z boku, to już nie będziemy widzieć obrazu, będziemy widzieć tylko wąską kreskę, ale nie będziemy mogli zobaczyć, co ona przedstawia. Nie mniej, takie rozwiązanie w postaci statuetki z kryształu w formacie 2D, może się okazać odpowiednie, jeśli chcemy w niej umieścić zdjęcie. Wówczas możliwe będzie odwzorowanie szarości, a to oznacza, że takie zdjęcie będzie się prezentowało bardzo ciekawie i naturalnie.

Zaskoczą nas detale

Bez względu na to, czy wybierzemy propozycję grawerowania 2D czy 3D, każda z nich może nas zaskoczyć dokładnością wykonania i odwzorowanymi detalami. To właśnie sprawia, że statuetki w krysztale stają się bardzo modne i coraz częściej wykorzystywane są jako podarunki na ważne okazje czy to rodzinne czy firmowe. Warto zobaczyć jak to wszystko się prezentuje, przemyśleć która z proponowanych opcji będzie dla nas najlepsza. Dodatkowo warto poczytać opinie o jednym i drugim rozwiązaniu, bo im większą będziemy mieli wiedzę, tym większa będzie szansa, że wybierzemy rozwiązanie, które będzie nam naprawdę odpowiadało.