Od pozycji w jakiej śpimy, materaca, jak i cyrkulacji powietrza w sypialni będzie zależało to, czy każdego dnia będziemy wstawali wypoczęci, czy wręcz przeciwnie, nie będziemy mieli siły podnieść się z łóżka, a jeszcze dodatkowo będziemy czuli, że wszystko nas boli. Dlatego też warto sprawdzić, na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że zapewnimy sobie zdrowy sen, a jednocześnie nie będziemy w negatywny sposób oddziaływać na swoje ciało. Jeśli dokładnie wczytamy się w te zalecenia, to szybko się przekonamy, że jedną z pierwszych rzeczy, w które powinniśmy zainwestować będzie poduszka profilowana.

Cieszą się sporym zainteresowaniem

Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, jak ich działania wpływają na ich samopoczucie, jak i na ich ciało. Nie ma więc co się dziwić, że tak dużym zainteresowaniem cieszą się poduszki profilowane, skoro od lat mówi się o tym, że dzięki nim można poprawić nie tylko jakość snu, ale także wpłynąć na odpowiednie ułożenie naszego kręgosłupa. Takie poduszki profilowane są tak dopasowane, że podpierają kręgosłup w odcinku szyjnym na całej jego długości. To oznacza, że nasze mięśnie mogą w końcu odpocząć, bo już nie muszą przez cały czas podtrzymywać kręgosłupa. Poza tym, warto też wiedzieć, że w przypadku poduszek profilowanych mamy do czynienia z wypełnieniem, które składa się z mocno elastycznej pianki. Ona ugina się pod wpływem nacisku, a to oznacza, że idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Jeśli zmienimy ułożenie, to takie poduszki profilowane szybko wracają do poprzedniej pozycji i na nowo dopasowują się do naszego ułożenia.

Dzięki temu nasze ciało nie cierpnie, a co się z tym wiąże, nie wybudzamy się w nocy, a rano wstajemy wypoczęci i zrelaksowani.

Polecana przez specjalistów

Takie poduszki profilowane polecane są przez specjalistów, a co więcej korzystać może z nich każdy. W końcu wszyscy powinniśmy zadbać o nasz sen i o to, aby nasze ciało podczas snu mogło faktycznie odpocząć. Warto tutaj powiedzieć, że poduszki profilowane dają nam możliwość odciążenia mięśni kręgosłupa i zmniejszenia napięcia w nich, a to oznacza, że przestaniemy mieć problemy z bólem karku, głowy czy uczuciem drętwienia rąk. Dodatkowo przy poduszkach profilowanych będziemy mieli pewność, że bez względu na to, czy będziemy spali na plecach czy na boku, nasze ułożenie zawsze będzie najwygodniejsze i najbezpieczniejsze dla naszego kręgosłupa. To dlatego, że taka poduszka dopasuje się do tego jak leżymy i w każdej pozycji zapewni nam odpowiednie podparcie kręgosłupa. Tego typu poduszki profilowane polecane są praktycznie wszystkim, którzy ukończyli 2 rok życia. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem, to ona pomoże nam wygodniej ułożyć się do snu. Jeżeli takich problemów nie mamy, to taka poduszka sprawi, że będziemy takim problemom zapobiegać. Warto zainwestować w taką poduszkę, bo bardzo szybko zauważymy, że nie tylko lepiej śpimy, a więc jesteśmy bardziej wypoczęci, ale również odczuwamy mniej dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa.