Nie ulega wątpliwości, że im młodsze jest dziecko, tym więcej czasu spędza na podłodze. Jest ona dla niego placem zabaw, a więc powinniśmy zadbać o to, żeby była jak najwygodniejsza, bezpieczna i ciepła. Wówczas będziemy mieli pewność, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby nasze dziecko podczas takiej zabawy było bezpieczne i dodatkowo żeby niepotrzebnie nie marzło. Jednak co możemy zrobić, żeby faktycznie podłoga w pokoju była placem zabaw dla naszego dziecka? Takim, który z jednej strony będzie bardzo ciekawy, a z drugiej będzie zapewniał odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas zabawy?

Na stałe?

Jeżeli chcemy, żeby podłoga w pokoju na stałe była placem zabaw dla naszego dziecka, to z pewnością powinniśmy zainwestować w odpowiednią wykładzinę. Możemy tutaj wybrać taką, która będzie pokryta różnymi ulicami i budynkami, dzięki czemu dziecko będzie mogło się bawić samochodami, jeżdżąc po konkretnych miejscach, tak jakby przemieszczało się prawdziwym samochodem. Dodatkowo jeszcze warto powiedzieć, że możemy kupić taką wykładzinę, na której będzie naniesiona gra w klasy, a więc będzie to kolejny sposób na to, żeby zamienić podłogę w pokoju w plac zabaw, na którym nasze dziecko chętnie będzie spędzało czas i rozwijało swoje umiejętności. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby taka wykładzina była łatwa w utrzymaniu czystości, tak abyśmy nie potrzebowali zbyt wiele czasu na jej odkurzenie i dokładne wyczyszczenie.

Dodatkowo powinna być odpowiednio przymocowana, tak abyśmy mieli pewność, że nie będzie się przesuwała, gdy dziecko podczas zabawy będzie po niej biegało. Warto także dopilnować, aby taka wykładzina była odpowiedniej grubości, tak żebyśmy mieli pewność, że dziecku nie będzie zimno, nawet jeśli spędzi na podłodze długie godziny. Z pewnością nie potrzeba wiele, abyśmy mogli zamienić podłogę w pokoju dziecka w plac zabaw, na którym chętnie będzie się bawiło.

Przesuwane

Ale możemy tutaj zastosować także takie rozwiązania, które będą wyciągane tylko w razie potrzeby. To oznacza, że dywan do pokoju dziecka możemy położyć na panele albo deski i wówczas będzie to zwyczajna podłoga jakich wiele. Jednak za pomocą niektórych akcesoriów będziemy mogli ją zmienić w prawdziwy plac zabaw. Wystarczy tylko, że rozłożymy na niej odpowiednią matę.

Dla mniejszych dzieci taką z gryzakami, lusterkami i piszczałkami, które będą miały je zainteresować. Dla starszych dzieci możemy zainwestować w maty do gry, albo w takie na których będą mogły tańczyć. Wówczas w ciągu kilku sekund będziemy mogli sprawić, że taka podłoga w pokoju dziecka zamieni się w prawdziwy plac zabaw, który będzie sprawiał naszemu maleństwu wiele radości. Plusem takiego rozwiązania jest to, że możemy korzystać z takiej podłogi na różne sposoby, a kiedy dziecko dorośnie, nie będziemy musieli wprowadzać zbyt wielkich zmian w jej wyglądzie. To jednak oznacza, że musimy mieć więcej miejsca, na przechowywanie tych wszystkich akcesoriów, które będą pomagały nam zamienić podłogę w plac zabaw, który będzie idealny dla naszego dziecka. Z pewnością powinniśmy sprawdzić jakie mamy tutaj możliwości i co możemy zrobić, żeby nasze dziecko chętnie przebywało w sowim pokoju i się tam bawiło. Jak się okazało możliwości mamy wiele, a już sam zakup odpowiedniej wykładziny może sprawić, że podłoga w pokoju dziecka będzie dla niego wspaniałym placem zabaw.