Kiedy mamy firmę, albo często wyjeżdżamy i pozostawiamy nasz dom bez opieki, to chcemy mieć pewność, że nic złego się w nim nie dzieje. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z rozwiązań, które zapewniają nam kamery. Tym bardziej, że dzięki nowoczesnej technologii, niejednokrotnie możemy takimi kamerami zarządzać w sposób zdalny, za pomocą przeglądarki internetowej, a więc też z każdego miejsca na świecie mamy możliwość podejrzenia, co się dzieje na terenie firmy czy domu. Co więcej, sama kamera to nie wszystko, bo możemy zainwestować jeszcze w rejestratory, które będą to wszystko nagrywały, a więc w razie włamania czy aktów wandalizmu, nie będziemy mieli problemów z uzyskanie dowodu. Nie mniej, mamy tutaj wiele różnych propozycji, a to oznacza, że powinniśmy dokładnie przyjrzeć się temu, jakie kamery hikvision są nam oferowane i które z nich mogą się najlepiej sprawdzić w naszym przypadku.

 

Wysokiej jakości sprzęt

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że bez względu na to, jaką kameręHikvision wybierzemy, będziemy mogli liczyć na urządzenie wysokiej jakości, które pozwoli nam rejestrować obraz nawet z odległości kilkudziesięciu metrów. Nie mniej wiadomo, że czegoś innego będziemy poszukiwali, jeśli będziemy mieli prosty system i będziemy stosować go w domu, a czegoś innego, gdy ten system będzie znacznie bardziej rozbudowany i będzie miał większy teren do monitorowania. Dlatego też warto się zastanowić czy wybrać kamery Hikvision, które będą miały promiennik podczerwieni, pozwalający wychwycić ruch z 20 metrów, czy może chcemy mieć takie kamery Hikvision, w których ten promiennik będzie dochodził nawet do 30 metrów, a więc intruza będziemy w stanie wychwycić już znacznie wcześniej. Dodatkowo jeszcze warto zaznaczyć, że w przypadku takich kamer oferują nam one różny kąt widzenia, a więc warto się zastanowić czy chcemy, aby był on mniejszy czy większy.

Porównujmy możliwości

Inna kameraHikvision zostanie nam zaproponowana, jeśli będziemy chcieli przede wszystkim rejestrować obraz w ciągu dnia.

Inna będzie nam również zaproponowana, gdy będziemy mieli rejestrować obraz nocą, gdzie nie będzie zewnętrznego źródła oświetlenia, a więc taka kameraHikvision będzie musiała mieć odpowiedni filtr, abyśmy mogli wszystko dokładnie widzieć. Możemy wybrać kamery, które będą skierowane w jeden, określony punkt, i będziemy widzieć tylko to, co jest w stanie objąć obiektyw, a możemy także zainwestować w kamery Hikvision, które będą się obracały dookoła, dzięki czemu będziemy mogli rejestrować wszystko to, co dzieje się w pobliżu takiej kamery. Im bardziej ma być rozbudowany nasz monitoring, tym więcej funkcji i możliwości powinny nam dawać kamery Hikvision, na które się zdecydujemy. Warto porównać różne funkcje, sprawdzić różne możliwości i zastanowić się, która z kamer będzie odpowiednim rozwiązaniem dla nas. Przede wszystkim sprawdźmy jaki mają zasięg, jak również jaka będzie jakość obrazu, który będzie przez nie pokazywany.